Pierwsza pomoc u dzieci

PIERWSZA POMOC U DZIECI – NAUCZ SIĘ POMAGAĆ!

Udzielanie pierwszej pomocy dorosłym znacznie różni się, od procedury ratunkowej w przypadku dzieci i noworodków. Skuteczność działań jest uzależniona od nabycia prawidłowej wiedzy w tym zakresie. Głównymi przyczynami śmiertelności u noworodków jest zadławienie, a także  przypadkowe zatrucie. Musimy nauczyć się reagować w sytuacjach zagrażających najmłodszym, ponieważ paraliżujący stres może okazać się fatalny w skutkach. Control BHP oferuje profesjonalne szkolenia z pierwszej pomocy u dzieci, które przeprowadzamy we Wrocławiu oraz na terenie całego Dolnego Śląska. Nasze usługi skierowane są do rodziców i pracowników placówek sprawujących opiekę nad dziećmi. Kursy pediatryczne obejmują ćwiczenia praktyczne przeprowadzanie na nowoczesnym sprzęcie. Wszystkim kursantom udostępniamy także materiały dydaktyczne, prezentacje multimedialne i akcesoria jednorazowego użytku.


DLACZEGO WARTO ODBYĆ KURS PIERWSZEJ POMOCY U DZIECI?

Nie powinniśmy dawać się zaskoczyć przez życiowe zdarzenia. Kiedy mamy zostać rodzicami, często chcemy zabezpieczyć się na wszelkie możliwe sposoby. Inwestujemy jedynie w najlepsze akcesoria, dokształcamy się z zakresu rozwoju dzieci, czy chodzimy w parach do szkoły rodzenia. Zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka – uczymy się czynności pielęgnacyjnych i prawidłowych działań od naszych mam. Problem pojawia się wtedy, kiedy mamy do czynienia z kryzysową sytuacją, a jesteśmy zdani tylko na siebie. W takich przypadkach, warto mieć w głowie praktyczną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy u dzieci. Z reguły nie dopuszczamy do siebie myśli, że naszemu maluchowi może stać się coś złego, jednak dobre przygotowanie na taką ewentualność może okazać się bezcenne.

Control BHP oferuje profesjonalne kursy pierwszej pomocy u dzieci, dla rodziców i opiekunów, które są przeprowadzane na fachowym sprzęcie. U nas nabędziecie Państwo praktycznych umiejętności ratunkowych umożliwiających podjęcie odpowiednich działań w przypadkach zagrożenia życia u najmłodszych. Aktywne udzielenie pierwszej pomocy dziecku to często jedyna szansa na uniknięcie tragedii. Przeszkoleni rodzice mogą nauczyć swoje pociechy, jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Jest to bardzo ważna wiedza – przecież nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach mogą znaleźć się nasze maluchy. Do pierwszej pomocy u dzieci mogą przystąpić nie tylko dorośli. Co rusz słyszymy o bohaterskich zachowaniach najmłodszych, dzięki którym nie doszło do katastrofalnych skutków kryzysowych zdarzeń. Dzieje się tak ponieważ dzieci nie hamują swoich instynktów i odruchów, a udzielone przez dorosłych instrukcje traktują niezwykle poważnie. Informacje o pomocy przedmedycznej,  udzielane w przedszkolach i szkołach są ograniczone do minimum. Dlatego tak ważne jest przekazywanie przez rodziców praktycznych umiejętności, nabytych na odpowiednich kursach pediatrycznych.


PIERWSZA POMOC U DZIECI WE WROCŁAWIU – ZAKRES KURSÓW

Odbycie szkolenia pediatrycznego jest gwarancją poczucia bezpieczeństwa. Nabywając wiedzę na temat tego, jak powinniśmy się zachowywać w przypadkach zagrożenia życia, możemy być pewni, że będziemy w stanie odpowiednio zareagować. Kursy z pierwszej pomocy u dzieci, organizowanie przez Control BHP gwarantują poznanie różnic anatomicznych i psychologicznych pomiędzy wykonywaniem czynności ratunkowych u dorosłych i dzieci. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mają szansę ćwiczenia resuscytacji na fantomach niemowlęcych. Nasi instruktorzy w odpowiedni sposób przekazują widzę na temat dbania o bezpieczeństwo najmłodszych, a także omawiają najczęstsze sytuacje krytyczne. Zakres szkoleń obejmuje rozpoznawanie stanów zagrożenia życia u dzieci i monitorowanie oddechu. Uczymy prawidłowych czynności w przypadku zaburzenia przytomności, zachłyśnięcia czy oparzeń i urazów. Program kursu pierwszej pomocy u dzieci we Wrocławiu, został dobrany w ten sposób, żeby wszyscy słuchacze po jego zakończeniu potrafili w sposób zdecydowany i profesjonalny podjąć akcję ratunkową.